ILUMINACI - MASONERIA - ROK 2019

B'nai B'rith opłakuje polskiego Prezydenta

B'nai B'rith, najstarsza międzynarodowa organizacja żydowska, wydała następujące oświadczenie w związku z tragiczną śmiercią polskiego prezydenta:

{Mosmodule module=linki2}

"B'nai B'rith International opłakuje tragiczną stratę polskiego Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jego żony, Marii i blisko 100 liderów rządowych, wojskowych i kościelnych, w tragicznym wypadku samolotu 10 kwietnia. Grupa była w drodze na uroczystości upamiętniające 20 tys. oficerów polskich pomordowanych w sowieckiej masakrze w czasie II wojny światowej.

Kaczyński był niezawodnym przyjacielem społeczności żydowskiej, wspierającym edukację i pamięć o Holocauście. Jako prezydent Warszawy przyczynił się do położenia fundamentów pod budowę Muzeum Historii Żydów Polskich, które zostanie otwarte w roku 2012. W czasie swej prezydentury odwiedził Izrael z okazji obchodów 60. rocznicy państwa żydowskiego, a także, na początku tego roku, przemawiał w Auschwitz w czasie ceremonii 65. rocznicy wyzwolenia nazistowskiego obozu koncentracyjnego.

Jako zagorzały przeciwnik komunizmu, Kaczyński stał się zdecydowanym zwolennikiem partnerstwa transatlantyckiego. Jego prezydentura ukazała wyłanianie się demokratycznej Polski, jako jednego z kluczowych państw-członków NATO i UE. Prezydent Kaczyński także osobiście okazał się być bliskim i zaufanym sojusznikiem Stanów Zjednoczonych i Izraela.

{Mosmodule module=REKLAMA1}

B'nai B'rith, którego obecność w Polsce sięga lat. 80. XIX w., zostało zmuszone do zamknięcia swych polskich lóż w 1938 r. (rozwiązanie organizacji masońskich i paramasońskich w Polsce - przyp. MA). W czasie ceremonii w Warszawie w roku 2007, Kaczyński przekazał powitanie z okazji odrodzenia polskiej loży B'nai B'rith, podkreślając zaangażowanie w stałe rozwijanie stosunków polsko-żydowskich.

W tej chwili głębokiego żalu narodowego, nasze myśli i modlitwy są z rodzinami ofiar i ze społeczeństwem polskim".

B'nai B'rith (hebr. Synowie Przymierza) ma charakter filantropijno-oświatowy. Zajmuje się dbaniem o prawa Żydów i zwalczaniem antysemityzmu, krzewieniem zasad humanitaryzmu wśród Żydów, niesieniem pomocy potrzebującym, wspieranie działalności artystycznej, podnoszeniem moralności, pomaganiem chorym, sierotom i starcom. Jest neutralna w dziedzinie religii i polityki.

http://bnaibrith.org/latest_news/PolandCrash41210.cfm